Do práce na bicykli 2019.

Stáva sa už tradíciou, že v máji sa koná celonárodná kampaň, ktorej hlavným poslaním je prezentovať záujem širokej verejnosti používať bicykel ako štandardný dopravný prostriedok pri ceste do práce. Prvýkrát sa do tejto kampane zapojilo aj naše mesto.

Cieľom tejto súťaže je posilniť vnímanie cyklistiky ako ekologickej a zdravej formy dopravy, ktorá je vhodnou alternatívou ku každodennej individuálnej automobilovej doprave v mestách i obciach.

Tento ročník bol tematicky zameraný predovšetkým na upokojovanie dopravy v centrách slovenských miest a obcí s cieľom vytvárať podmienky pre bezpečný pohyb cyklistov a chodcov.

Táto súťaž je určená tímom zamestnancov z rovnakej firmy alebo inštitúcie, ktoré sa do súťaže zaregistrujú a tak potvrdia, že budú v období od 1. do 31. mája 2019 dochádzať do práce na bicykli a budú si o tom zapisovať výsledky do registračného systému. Celková evidencia najazdených kilometrov je založená na dôvere, keďže cieľom súťaže je predovšetkým podporiť rozvoj cyklistickej dopravy v mestách.

Do súťaže Do práce na bicykli sa tohto roku zaregistrovalo 99 samospráv.  Z nášho mesta sa prihlásili 3 tímy so 14 súťažiacimi, ktorí spoločne najazdili 246,9 km a ušetrili tak 61,73 CO2 (kg).

Vyhodnotili sa tieto súťažné kategórie:
Najlepší tím, ktorého členovia spolu najazdili najviac kilometrov do práce a z práce:
tím FaCKen Team – 114,93 km.

Najlepší jednotlivec, ktorý najazdil najviac kilometrov:
Končik s 66 najazdenými kilometrami.

Najlepší tím, ktorého členovia spolu najazdili najväčší počet ciest do práce a z práce:
tím Zastrova a.s. s počtom 122 jázd.

Najlepší jednotlivec, ktorý najazdil najväčší počet ciest:
pán Benjamín Veselovský z tímu Zastrova a.s. s 44 jazdami.

Víťazom blahoželáme a ďakujeme všetkým, ktorí sa do tejto súťaže zapojili a tak podporili ekologickú a zdravú formu dopravy.
Viac informácií a celkové výsledky nájdete na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

Publikované: 1.7.2019 | Aktualizácia: 1.7.2019 | Zobrazené: 141
  • Virtuálny cintorín