Minifutbalový turnaj

V sobotu 6.júla sa na futbalovom štadióne v Spišskej Starej Vsi tradične konal už 43.ročník Minifutbalového turnaja o Pohár primátora mesta a Memoriál Ing. Júliusa Lojeka. Turnaj sa začal spomienkou na zosnulého pána Lojeka, všetci zúčastnení si ho uctili minútou ticha.
Potom už začali boje v základných skupinách.12 zúčastnených tímov bolo rozdelených do dvoch skupín po 6 mužstiev. Najlepšie si v nich počínali oba nasadené tímy v skupine A domáci TJ DUNAJEC a v skupine B Sorta Team zložený z hráčov treťoligovej Plavnice.Oba tímy svoje skupiny vyhrali a postúpili do štvrťfinále, kde im spoločnosť robili ĶŽV (bývali dorast TJ DUNAJEC), Králiky Lechnica, Amigo (Spišská Stará Ves), Galaxy Team (Lesnica +Veľký Lipník), Veteráni zo základne (Poprad) a Kuko Team. Postup medzi 4 najlepších si vybojoval TJ DUNAJEC a Sorta Team, spoločnosť im robili Galaxy Team a ĶŽV. V prvom semifinále si vo veľkom derby medzi domácimi hráčmi poradil TJ DUNAJEC s KŽV tesne a so šťastím 1:0. Druhé semifinále malo jednoznačný priebeh, keď si Sorta Team poradil s Galaxy Teamom jednoznačne 4:0. V súboji o 3.miesto bol úspešný tím KŽV po výsledku 3:0 a chlapci si tak okrem pohára a diplomu od primátora mesta odniesli aj finančnú hotovosť vo výške 70 €. Finálový zápas mal veľmi dobrú úroveň a pomerne vyrovnaný priebeh,ale nakoniec sa prejavila väčšia zohratosť aj kvalita Sorta Teamu, ktorý porazil domáci TJ DUNAJEC 2:0.
Porazený finalista si odniesol okrem pohára a diplomu aj finančnú hotovosť vo výške 90 €. Víťazný tím si odniesol putovný pohár primátora mesta a finančnú hotovosť vo výške 170 €.

Lukáš Potanecký

Publikované: 9.7.2019 | Aktualizácia: 9.7.2019 | Zobrazené: 193
  • Virtuálny cintorín