Minifutbalový turnaj o "Pohár primátora mesta"

V sobotu 1.2.2020 sa v telocvični základnej školy v Spišskej Starej Vsi uskutočnil tradičný zimný turnaj o Pohár primátora mesta.Tento turnaj má viac ako 30 ročnú tradíciu. Turnaja sa zúčastnilo 12 mužstiev, najviac samozrejme zo Spišsskej Starej Vsi. Zahanbiť  sa však nedali ani okolité obce. Svoje tímy mali obce Veľký Lipnik, Lesnica, Lechnica, Červený Kláštor a Veľka Franková. Kvalitu podujatia pozdvihli aj tímy zo Spišskej Belej, Kežmarku, Košíc a premierovo aj chalani z obce Vlkovce. Hrací systém bol nastavený tak, že 12 tímov bolo rozdelených do 3 skupín pričom do ďalšej fázy turnaja postúpilo 8 najlepších.
Tam si najlepšie počínal tím KŽV zložený takmer kompletne z hráčov A mužstva TJ Dunajec,ktorý vo finále porazil tím Amigo. Ten bol zložený kompletne z bývalych hračov nášho A mužstva,ktorí už svoje hráčské kariéry ukončili. Ukázali však,že ešte stále majú čo ponúknuť.
Víťazne mužstvo KŽV konečne naplnilo svoj potenciál po sérii druhých či tretích miest sa konečne radovali z prvého miesta. Najväčsie prekvapenie turnaja mužstvo Blek Skvad obsadilo 3.miesto. Tento tím bol zložený z hráčov nášho dorastu (dokonca vekom mladšieho,kedže veková hranica chlapcov, ktorí nastupili bola13-17rokov). Chlapci si za svoj výkon zaslúžia veľkú pochvalu. Samozrejme,že za svoj úspech a zlepšenie vďačia trénerovi dorastu Lukášovi Bednarčíkovi a jeho tréningovým metódam.V súboji o 3.miesto v napínavom stretnutí zdolali papierového favorita z Veľkého Lipníka, až po penaltovom rozstrele.Na prázdno však neobišiel ani tím z Veľkého Lipníka. Ten mal vo svojom strede najlepšieho strelca turnaja Richarda Želonku (8gólov), ktorý si odniesol trofej pre najlepšieho strelca turnaja. Dlho to však vyzeralo na súboj medzi tímom Veľkej Frankovej a  tímom Amigo. Najlepšie tímy boli ocenené pohármi a diplomami,ktoré odovzdával osobne primátor mesta Ing. Ján Kurňava.

Anna Horníková, Publikované: 6.2.2020 | Aktualizácia: 6.2.2020 | Zobrazené: 84
  • Virtuálny cintorín