Staroveský Volley Cup 2019.

 

Dňa 02. 03. 2019 sa v telocvični Spojenej školy v Spišskej Starej Vsi konal amatérsky volejbalový turnaj pod názvom "StaroVeský Volley Cup 2019". Bol to už 8. ročník tohto turnaja.

Na turnaji sa zúčastnilo celkovo 8 zmiešaných družstiev, konkrétne družstvá z Košíc, St. Ľubovne, Kamienky, Popradu a samozrejme nechýbalo ani domáce zastúpenie zo Spišskej Starej Vsi. Hralo sa systémom 2+4, t.j. 2 dievčatá a 4 chlapci v tíme. Počet družstiev je z časových a priestorových dôvodov každoročne obmedzený na 8. Tento počet sa naplnil v prvom týždni od spustenia registrácie tímov, pričom ďalšie družstvá, ktoré sa nestihli nahlásiť včas, boli uvedené ako náhradníci v prípade neúčasti niektorého zo skôr prihlásených družstiev. Celkovo sa na turnaj hlásilo 11 družstiev.

Hralo sa štýlom na dva vyhraté sety do 21 bez rozdielu 2 bodov, čiže na zlatú loptu. V prípade remízy sa hral tretí, víťazný set do 11, taktiež na zlatú loptu. Boli vytvorené 2 skupiny po 4 družstvá, kde z každej skupiny postúpili dva najlepšie celky, ktoré sa stretli v semifinálových bojoch a nakoniec vo finále.

Bojovalo sa dlho, ale o to kvalitnejšie. Nakoniec sa odohral veľmi kvalitný finálový zápas, (žiaľ bez účasti domácich celkov), v podaní tímov U-Chylaci (KE) vs. ĽubMix (St. Ľubovňa). Z tohto veľmi vyrovnaného duelu si víťazstvo a putovný pohár vybojovalo družstvo zo Starej Ľubovne pod názvom „ĽubMix“. Srdečne blahoželáme.

Konečné umiestnenie tímov:  1. ĽubMix (St. Ľubovňa)
                                               2. U-Chylaci (Košice)
                                               3. Vedúci (Poprad)
                                               4. Parťáci (Poprad)
                                               5. Drotári (Kamienka)
                                               6. MUVOZA (Poprad)
                                               7. Medzilaborce (Medzilaborce)
                                               8. Fire Volley Team (Sp. St. Ves)

 

Celý turnaj, aj keď sa hralo veľmi dlho, prebiehal hladko a bez vážnejších komplikácií, ale hlavne bez zranení. Všetkým zúčastnením by som týmto chcel veľmi pekne poďakovať za toleranciu, rešpekt a ohľaduplnosť, a že si našli čas a cestu na toto podujatie, ktoré je vďaka všetkým účastníkom rok čo rok lepšie a kvalitnejšie. Dúfam, že sa minimálne takto stretneme aj budúci rok.

Na záver by som sa chcel veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí akokoľvek pomohli k organizácii, priebehu a kvalite tohto skvelého dňa a podujatia. Spoluorganizátorom Paľovi Dlhému a MHZ Spišská Stará Ves, Mestu Spišská Stará Ves za ceny, Spojenej škole v Sp. St. Vsi za priestory a sponzorom: OVOX a Drogéria Slavomír Regec, Penzión a reštaurácia NOVA Jaroslav Kočinský, DUNAJEC s.r.o František Hamráček, Michal „Myšiak“ Čupka NYGMA Tattoo & Piercing, Gamebar u Bobka, Robko Dlhý, Janka Marhefková, Tatiana Nováková a mediálnemu partnerovi Jakubovi Dlhému. V neposlednom rade ďakujem Pánom „guľáš majstrom“ Danielovi Dlhému a Ferovi Babiarovi za fantasticky pripravený guľáš.

Ing. Ján Dlhý

hlavný organizátor

Publikované: 4.3.2019 | Aktualizácia: 4.3.2019 | Zobrazené: 172
  • Virtuálny cintorín