Pribudli nové nádoby a miesta na separovaný zber odpadu

Pribudli nové nádoby a miesta na separovaný zber odpadu

Mesto Spišská Stará Ves za účelom skvalitnenia života v našom meste a zlepšenia odpadového hospodárstva zakúpilo nové nádoby na separovaný zber a tiež bolo zrealizované nové značenie jednotlivých nádob určených na separovaný zber. Tým vznikli v našom meste nové miesta a pribudli nové nádoby na triedený odpad na pôvodných miestach.:

na ul. Štúrovej – horné sídlisko, pribudla modrá nádoba na papier

na sídlisku Magura pribudla modrá nádoba na papier

na ul. SNP oproti rodinného domu č. 84/163 pribudla červená nádoba na kov

Ø na ul. Jesenského oproti hasičskej zbrojnici pribudla červená nádoba na kov

Nové miesta vznikli:

na ul. Tatranskej pri rodinnom dome č. 272/17 sú umiestnené dve nádoby - zelená na sklo a žltá na plasty

na ul. Jesenského pri rodinnom dome č. 345/27 sú taktiež umiestnené dve nádoby - zelená na sklo a žltá na plasty

Separovaný zber odpadu je zber oddelených zložiek odpadov. Cieľom separovania čiže triedenia odpadu je:

dosiahnutie recyklácie alebo opätovného používania vytriedeného odpadu podľa jednotlivých druhov odpadu

výrazne sa znižuje množstvo komunálneho odpadu

znižujú sa náklady na dovoz a uloženie netriedeného odpadu

prispieva sa tak k čistejšiemu životnému prostrediu

Mesto vyzýva všetkých občanov, aby odpad separovali a takto prispeli k zlepšeniu životného prostredia a zároveň ďakuje všetkým, ktorí zodpovedne pristupujú k separovaniu odpadu.